Ako vybrať projekt ?

Ako situovať dom na pozemku?

Páči sa Vám projekt, ale myslíte si, že sa nehodí na Váš pozemok?
Skontrolujte, či naozaj.

Ak máte pozemok s vjazdom od východu alebo od západu.
Veľa našich projektov  vďaka možnosti zdrkadlového obrazu zodpovedá pozemku vchodom ako zo západu tak aj z východu.

Ak máte pozemok s vchodom od severu.
Väčšina našich domov je naprojektovaných na pozemky so zámerom vchodu od  severu s optimálne zlokalizovanou dennou zónou od juhozápadu. 
V niektorých prípadoch (s ohľadom na susedov a okolie) je výhodnejšie umiestnenie domu podľa zrkadlového obrazu s dennou zónou od juhovýchodnej strany.

Ak máte vchod od juhu.
Veľa našich domov sa hodí vďaka zodpovedajúcemu umiestneniu na pozemku s vjazdom z južnej strany (využite zrkadlový obraz alebo otočte dom). Vchody do domu je vhodné umiestniť z juhozápadnej alebo juhovýchodnej strany.

Zmena lokalizácie okien a terás.
Ak nemáte možnosť umiestniť dom tak, aby denná zóna bola od juhu – zmeňte lokalizáciu okien a terasy, aby sa zachovalo pôsobenie slnka.

Pozemky na zráze.
Do každého projektu je možné situovať celkové alebo čiastočné podpivničenie podľa možností terénu.
V prípade, že Váš pozemok je naklonený do smeru cesty, je možné doprojektovať garáž v pivnici.
V prípade, že Váš pozemok je orientovaný južne  –  je možné doprojektovať podpivničenie a peknú terasu s výhľadom. Všetky zmeny vo Vašom projekte môže uviesť architekt, ktorý projekt prispôsobí.

Úzke pozemky.
Aby bolo možné postaviť dom na užšom pozemku, než to predpokladá projekt, je možné v rámci prispôsobenia projektu napríklad odstrániť nebo zameniť sklenené tvárnice okna v stene, odstrániť výklenok, zmenšiť odkvapy, zmenšiť plochu balkónu. Minimálny rozmer pozemku po prispôsobení je vyznačený v katalógu pre každý projekt.