Projektový štylista ARCHON+

Pozrite sa na projekty domov v rôznych štylizáciách

Prvým krokom pri výstavbe domu je dobrý projekt. Všetky naše domy sú  navrhované so zreteľom na architektonické detaily. Pri projektovaní sa naši architekti vždy snažia, aby domy mali atraktívny vzhľad, ale súčasne si dávajú pozor aj na to, aby sa dali ľahko postaviť.
Keď sa rozhodujete o kúpe projektu, nezabudnite na to, že štýl domu, môžete prispôsobiť Vášmu štýlu života. Náš projektový štylista Vám ukáže, ako jednoduchým spôsobom Váš dom nadobudne svoj individuálny charakter, presne podľa Vášho želania a očakávania. Je to jednoduché nakoľko v mnohých prípadoch sa nemusíte prispôsobiť projektu, aby ste dosiahli želaný efekt.
Zariadenie interiéru predstavujú predovšetkým využité materiály a detaily ako napr. : zábradlie, výzdoba okien, úprava strechy, základ. Dokonca aj komín môže mať svoj štýl!

Rozhodli ste sa:  "Postavím dom!"

Našli ste perfektné miesto na zemi pre Vás a pre Vašu rodinu, kúpili ste pozemok. Už pomerne dlho pozorujete budovy, ktoré vidieť z okna auta. Navštevujete domy známych. Prezeráte odbornú tlač, katalógy. Prišiel už čas na určenie Vašich požiadaviek, zhodnotenie finančných možností, rozbor podmienok pozemku. Už viete, koľko budete mať izieb, kúpeľní, že kuchyňa bude otvorená a schody budú drevené. Plánujete, kde bude vjazd do garáže a kde terasa.
A keď zatvoríte oči, vidíte Váš vysnívaný dom... romantický, dedinský domček? Malú vilu s pôsobivými detailami? Či moderný a jednoduchý, odolný voči móde? Ako zosúladiť všetky očakávania – funkčné a ekonomické predpoklady s tými menej racionálnymi, ktoré vyplývajú z vkusu? Počas prezerania katalógov s projektami najradšej by ste spojili dva domy? Na jednom sa Vám páči rozmiestnenie miestností, na druhom charakter interiérov?

Bližšie k prírode

Pokiaľ snívate o dedinskom domčeku vyberte prirodzené materiály - drevo, škridle v tradičnej farbe terakota,  kamenný alebo z tehál  postavený základ. Obloky v oknách by mali byť s vloženými priečkami. Nevyhnutné sú aj okenice, ktoré zvýšia čaro domu. Drevené zábradlia a viditeľné krovy v skladbe strechy sú zložky rustikálneho domu, ktorým  sa nemožno vyhnúť. Môžete si zaželať aj nosník vysunutý zo steny ako podpora balkónu, ktorý slúži len k výzdobe. Všimnite si aj garážovú bránu a vchodové dvere.

Tradičné domy

Dokonca aj veľmi malý domček môže mať architektonické detaily, ktoré nadväzujú na tradíciu. V prípade, že máte radi tradíciu, vyberte detaily z minulých epoch: umelecké, omietkové výzdoby okien a výzdoby na fasáde, ktoré zvýrazňujú nárožie domu, okná s vloženými priečkami, kované zábradlie a hladký základ. Pomocou niekoľkých detailov, možno postaviť dom, ktorý bude nadväzovať na historický štýl. Dajte však pozor, aby ste to neprehnali s množstvom výzdob, vyhýbajte sa kontrastným farbám, pretože v tomto štýle veľmi ľahko môžete prekročiť hranice vkusu. Poukázaná štylizácia si nevyžaduje adaptácie projektu.

Menej znamená viac

Pokiaľ si prajete získať modernejší vzhľad, stačí obmedziť počet detailov a zvoliť si jednoduché rozhodnutia. K tomu sa hodia sklenené dvere alebo oceľové zábradlia a okná bez vložených priečok. Možno vyzdobiť okná naokolo omietkou alebo klinkerovými tehlami. Klinker sa môže objaviť aj na základe alebo na väčších fragmentoch stien. Dôsledne treba vybrať aj vchodové dvere a garážovú bránu, najlepšie z jednoduchých segmentov. Také zariadenie si nevyžaduje adaptáciu. Môžete ísť o krok ďalej a vďaka tomu, že ešte niečo trošku prerobíte, získate úplné nový projekt.

Takýmto spôsobom možno spojiť veľa rôznych štýlov a vytvoriť si nové, vlastné detaily.

Každý, kto sa zaoberá výstavbou, môže si vytvoriť svoj vlastný neopakovateľný dom. Pre dosiahnutie dobrého efektu nie je potrebné držať sa pravidiel štýlu. Fotky urobené počas realizácie domov našich zákazníkov, ktoré sú umiestnené na internetovej stránke, poukazujú  na množstvo realizovaných nápadov. Pozývame Vás si ich pozrieť a stvoriť Váš vysnívaný dom.